Můj příběh

Já, Jola

Jmenuji se Jolana. Jolana Gaoal Hlavová. Jméno Gaoal jsem přijala ve vcelku nedávné době, během procesu svého duchovního uvědomování si se a jeho volným překladem by mohlo být “Se Zemí propojená”. Symbolem tohoto jména je kruh, jeho energie nekonečného opakování všeho, směřující ve spirále k dokonalosti, k věčnosti a propojenosti.

Stejně jako toto šamanské jméno propojuje mé fyzické bytí s mou duchovní podstatou, tak já ve své tvořivé práci nazvané Plstění propojuji v procesu vznikání i v konečném výsledku energie všech čtyř pozemských živlů…

Zem, která poskytla vlnu jako záklaní materiál k procesu tvoření aniž by kdokoliv trpěl a který nezanechává žádnou negativní ekologickou ani energetickou stopu.

Vodu, která umožňuje propojení vlákna s vláknem do pevné, ale hedvábně jemné formy – metráže – 100% bezešvé ve všech tvarech a připravené k závěrečné fázi umělecké práce… dekorování.

Vzduch, který dodává všem vytvořeným produktům vlastnosti, které jsou pro vlnu tak specifické a jsou nezaměnitelné s žádným jiným materiálem.

A nakonec oheň. Oheň přichání skrz mé ruce, které se v každém procesu vlny dotýkají, přímo z mého srdce, z celé mé bytosti do veškerého procesu tvoření, od výtvarného návrhu, přes nekonečné hodiny práce, kdy z chomáčků vlny vzniká jako dar matky Země jednotlivý výrobek, až po finální dekorace, propagaci, fotografování a způsob prodeje.

Každý jeden kus je originál, s širokou řadou možností přizpůsobení se vašim představám a přáním.

Vlna je laskavý materiál. Práce s vlnou je náročná, ale pro mne není jiné cesty, než zachovat tuto nádhernou prastarou tradici zpracování s trpělivostí a láskou k tvoření, přírodě a lidem.

Bude mi velikou ctí a radostí pokud zavítáte do mého světa ovčí vlny a vlny Merino 🙂

Děkuji

Jolana Gaoal

Nahlédněte do zákulisí

I toto jsem já...

%d bloggers like this: